Erenler Güneş Orta Okulumuz

page

ErenlerGüneş

Kuruluşundan bugüne kadar, kısa zamanda büyük başarılara imza atan okulumuz; elde ettiği bu başarıyı; uyguladığı karakter eğitimi sistemiyle, üst düzey Cambridge destekli İngilizce eğitimiyle ve gerçekleştirdiği sportif faaliyetlerle beraber akademik anlamda yapılan planlama ve programlamayla; takip ilkesine dayanan, kendine ait bir eğitim modeli geliştirerek ulaşmıştır.

Yazdır

İngilizce Eğitimi


Özel Eğitim Kurumları olarak İngilizce eğitimini önemsemekte, ahlaki değerlerine bağlı İngilizce konuşulan ortamlara kolayca uyum sağlayabilen, dile hakim, öz güveni yüksek bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

Bilindiği üzere öğrenme küçük yaşlarda başlamaktadır.Bu sebeple,ilkokul ve ortaokulumuzda,yabancı dilin yoğun bir şekilde kullanıldığı ortamlar oluşturulmuştur.

İngilizce’nin eğlenceli ortamlarda yaparak yaşayarak öğrenilmesi, kullanılabilir olma özelliğini arttırmaktadır.İngilizce öğretimimiz, öğrenime uygun sınıflarda, çocuklarımızın yabancı dilini geliştirici uygulamalarla gerçekleştirilmektedir.

Okulumuz,öğrencilerini  uluslararası geçerliliği olan Cambridge ESOL sınavlarına hazırlayarak,kaliteli eğitime verdiği önemi kanıtlamaktadır. Aynı zamanda akademik başarı ve Teog çalışmalarımız desteklenmekte; CEFR (Common Eurepean Framework/Avrupa Dilleri  Ortak Çerçeve Programı) takip edilmektedir.

Özel Erenler Güneş Eğitim Kurumları olarak İngilizce eğitiminde hedefimiz, çocukların ilkokuldan sekizinci sınıfa kadar dört dil becerisini (okuma,dinleme,konuşma ve yazma) etkili olarak kullanmalarını; kendilerini  günlük hayatlarında olduğu gibi, yazılı ve sözlü olarak İngilizce’de de ifade edebilmelerini sağlamaktır.

İngilizce öğretmenlerimiz sürekli gelişen,dinamik yapısıyla İngilizce öğretimini verimli bir şekilde gerçekleştirebilmek için  gelişen dünyanın ihtiyaçlarına uygun sistem araç ve gereçlerini incelemekte; sürekli yeni materyaller kullanmaktadır.

Tüm sınıflarımız öğrencilerimizin İngilizce bilgilerini doğrudan ve dolaylı yollarla geliştirebilmeleri için tasarlanmıştır.

İngilizce öğretmenlerimiz her hafta işledikleri konuları panolarımıza görsel olarak yerleştirmekte ve öğrencilerimizin kazanımlarını arttırmaya çalışmaktadırlar.

Tüm bu çalışmalarımız ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin yabancı dile olan öz güvenlerini arttırmaktadır.

 


 

 a02                  a05                      morpakampus                          eba logo