Fiziksel Yapı

module

ErenlerGüneş

Okulumuz genç bir okul olup, eğitimin en güzel şekilde yapılabilmesi amacıyla tasarlanmış farklı ve modern mimarisiyle dikkat çekmektedir. Ayrıca laboratuarları, spor salonu, yemekhanesi, yabancı dil parkı, 2 adet konferans salonuyla da tam donanımlı bir okuldur.

Yazdır

Laboratuvar & Atölye

FEN LABORATUVARI

Fen derslerinde, bilimsel düşünceyi yaşam tarzı haline getirmek, öğrencileri temel bilimlerde çalışmalar yapmaya teşvik etmek, fen derslerine olan ilgilerini arttırmak, bilgi ve becerilerini geliştirmek amacı ile ezbercilikten uzak, kavram ve yorum ağırlıklı araştırmaya dayalı bir eğitim uygulanmamaktadır.

“YAŞA, GÖR, ÖĞREN” prensibi ile bunu başarabilmek için ; Zümre öğretmenleri her konu için planladıkları doğrultuda, günlük yaşamdan örneklere ağırlık vererek konuları işlenmektedir.Her konu ile ilgili örnek modeller, maketler ve renkli panolar, video kasetleri ve CD’ lerle konular kavratılmaktadır.
Öğrencilerin bilme olan meraklarının arttırılması amacıyla , okul bünyesinde sergilenmek üzere , bilimsel projelere katılımlarını sağlamak için ödevler verilmektedir.
“Teorik bilgilerini pratik ile pekiştiriyor; öğrenirken eğleniyorlar”

 

GÖRSEL SANATLAR ATÖLYESİ

Atölyemizde; özgürce çalışarak, yaratıcılığınızı ortaya koyarak, kendi Kültürel değerlerimizi yaşatarak öğreterek sorgulayarak, eleştirel düşünerek, farklılıklarınızı ortaya çıkararak, eğlenerek içinizdeki sanatı keşfetmeye ve paylaşmaya hazır mısınız. 

Görsel sanatlar eğitimi öğrencilerimizin kendisini en güzel biçimde ifade edebilmesi ve gerçekleştirmesidir. Sanat Atölyemizde; pastel boya, Akrilik boya, Suluboya, Kuru boya teknikleri, Modelaj, Rölyef, Halı dokuma, Kağıt kesme sanatı, Ebru vb. çalışmalarla öğrencilerimize kendi duygu ve düşüncelerini ifade etme ve el maharetlerini geliştirmelerine imkan sağlamaya çalışıyoruz

 

BİLGİSAYAR LABORATUVARI

Her öğrencinin bir bilgisayara sahip olduğu derslerde ve kulüp faaliyetlerinde kullanılan 24 kişi kapasiteli öğrenme merkezidir.

 

SATRANÇ ÖĞRENME ATÖLYESİ

Bir Beyin Sporu olan Satrancı oldukça önemsiyoruz,35 m’lik alana sahip Satranç öğrenme atölyemizde aynı anda 28 Öğrenci eğitim alabilmektedir.Haftalık sosyal kulüp saatlerimiz ve ayrıca ilkokul satranç derslerimiz alanında uzman eğitici ile burada verilmektedir.

Akıllı tahta destekli çalışmalarını sürdüren öğrencilerimiz ilçe ve il turnuvalarına burada hazırlanmaktadırlar.

 a02                  a05                      morpakampus                          eba logo